Výpoveď poistnej zmluvy

contract.jpgAk ste sa aj vy rozhodli skoncovať s neustále narastajúcimi poplatkami za zákonné poistenie svojho štvornohého kamaráta a chystáte sa vypovedať uzavretú zmluvu, ponúkam vzor výpovede.

Nezabudnite, že podľa zákona môžete zmluvu vypovedať najneskôr 6 týždňov pred koncom poistného obdobia. Poistným obdobím je pritom jeden rok. Výpoveď môžete doručiť osobne, rovnako ju však môžete poslať poštou. Ak sa rozhodnete pre druhú variantu, pošlite obálku s výpoveďou doporučene.

Každá poisťovňa je povinná po vypršaní poistného obdobia vydať poistencovi potvrdenie o bezškodovom, resp. škodovom priebehu. Potvrdenie je pri uzatváraní novej poistnej zmluvy dôležité, nakoľko dokáže výrazne ovplyvniť výšku poistenia. Ak potvrdenie v čase podpisovania zmluvy nemáte, postačí aj čestné vyhlásenie a následné doručenie potvrdenia.

Prv než sa necháte zlanáriť dobrou cenou, urobte si prieskum trhu. Divili by ste sa ako veľmi sa môžu líšiť výsledné sumy. Zdanlivo výhodná ponuka ešte nemusí byť najlepšia. Ak sa vám nechce behať po poisťovniach, stačí zdvihnúť telefón. Pracovníci callcentra, ktoré u niektorých spoločností funguje nepretržite, vám po poskytnutí požadovaných údajov presne vypočítajú výšku potrebnej úhrady.

Paradoxne a nepochopiteľne vám i v rámci jednej spoločnosti dokážu poskytnúť dve rôzne ponuky. To hovorí za všetko.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: