Nájsť skutočnú krásu je ťažké

Nie som puritán, no mám pocit, že sa v dnešnej dobe krása ľudského tela preceňuje. Pomaly neexistuje časopis, kde by ste nenarazili na nejakú „overenú“ diétu, či reklamu na kozmetický prípravok. Nespočetné ankety o „najsexi“ ženu, rebríčky najkrajších ľudí planéty alebo články o misskách denne zaplavujú stránky bulvárnych časopisov. Sama seba sa pýtam, či sa skutočne niekto zúčastňuje hlasovania alebo sú zverejnené výsledky iba výplodom fantázie novinárov. Najsmutnejšie na tom všetkom je fakt, že prirodzenú krásu na obálkach časopisov nenájdete. A potom sa čudujeme, že 10-ročné dievčatá túžia po veľkých prsiach a dokonalom make-upe. Médiá, reklamné agentúry, módni návrhári nám totiž vsugerovali predstavu ideálnej krásy. Čo na tom, že tá krása pôsobí chladne, povrchne a falošne, dokonca si dovolím tvrdiť, že občas až gýčovo.

Dôležité je páčiť sa sebe samému

Spýtajte sa ženy, či je spokojná s tým ako vyzerá. Dám krk nato, že 99 žien zo 100 opýtaných vám odpovie, že nie. Po tom ako sa neustále pretriasa výzor tej, či onej herečky sa ani nedivím. Akoby zopár vrások alebo kíl navyše oberalo ženu o príťažlivosť. A pritom príťažlivosť sama pramení predovšetkým zvnútra. Tisícky žien napriek tomu týrajú svoje telo, kupujú si falošnú krásu aby sa páčili okoliu. Tvrdia, že to robia pre seba, no v skutočnosti to tak nie je. Ustavičné diéty, drahá dekoratívna kozmetika, umelé nechty alebo vlasy, chirurgické zákroky. Keď raz začnete, niet cesty späť. Je to ako droga. Lenže ani najvychýrenejší chirurg nevykúzli očarujúcu bytosť zo ženy, ktorá vnútorne nie je presvedčená o svojej dokonalosti. Môžete mať tvár ako obrázok, telo ako bohyňa, pokiaľ vnútorne nie ste vyrovnanou osobnosťou, ste len bábikou, na ktorú je pekný pohľad. Výraz tváre predsa dotvára stav duše.

Pomýlené hodnoty

Ľudia popri honbe za krásou a večnou mladosťou akoby pozabudli na fakt, že vnútorné šťastie, ako i šťastie vo vzťahu muža a ženy nezávisí od stavu telesnej schránky. Napriek tomu starší muži hľadajú šťastie u mladých dievčat, čo by im mohli byť dcérami a zrelé ženy sa vrhajú do vzťahov s neskúsenými mužmi.

Ženy odmietajú kojiť len aby si čo najdlhšie zachovali dôstojný dekolt, žiadajú si pôrody cisárskym rezom obávajúc sa následku prirodzeného pôrodu, dokonca niektoré držia diéty ešte aj počas gravidity v snahe zabrániť prílišnému priberaniu. Pod tlakom spoločnosti potláčajú svoju individualitu a menia sa na tuctové bytosti, len aby si udržali partnera. Je to normálne? Nuž, v zajatí masovej komunikácie to skutočne vyzerá ako celkom prirodzené správanie.

Keď túžba po dokonalosti zatieni zdravý rozum

príkladov je samozrejme oveľa viac 😀

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: